Oddział Miejski WOPR Chorzów

Kurs na stopień

Młodszego Ratownika WOPR
rozpoczyna się 5
 lutego 2023r.
Niedziela godz. 20:00 na basenie MORiS w Chorzowie 
pl. Powstańców Śl. 1.


Kurs na stopień
 Ratownika Wodnego 
rozpoczyna się 4 marca 2023r. o godz. 8:00.


Zawody o Puchar Prezesa

A A A

utworzono: 19-12-2021 13:18:03 ostatnia aktualizacja: 19-12-2021 13:14:41

11 grudnia 2021r. odbyły się tradycyjne już Zawody o Puchar Prezesa OM WOPR w Chorzowie. Bardzo żałujemy, że frekwencja na zawodach była niska, ale dobrej zabawy nie brakowało. Nasi ratownicy rywalizowali w czterech konkurencjach:

  1. 1.     pływanie nogami do przodu
  2. 2.     „sztafeta pokoleń” 150-letnia
  3. 3.    pływanie pod wodą z przeszkodami
  4. 4.    rzut rzutką do celu

Najlepsi w konkurencji pływania nogami do przodu okazali się:

Wśród kobiet: Julia Zawada, Alicja Kałuża oraz Natalia Ciupa. W klasyfikacji mężczyzn: Marcin Płaczek, zaraz za nim uplasowali się Michał Resner i Piotr Skrzypczyk. Zauważyliśmy stosowanie nowych metod pływackich przez naszych ratowników podczas tej konkurencji.

Pływanie pod wodą z przeszkodami to konkurencja, która okazuje się nie lada wyzwaniem. Większość naszych ratowników świetnie poradziła sobie z wyławianiem krążków spod wody. W tej konkurencji najlepsi byli:

Wśród kobiet: Alicja Kałuża oraz Karolina Kisiel i Julia Zawada.

Wśród mężczyzn: Marcin Płaczek, Artur Barczyk i Jakub Jaworski.

 

Rywalizowały tylko dwie sztafety pokoleń. Tym razem płynęła jedna drużyna złożona z 3 zawodników. Jedna sztafeta z racji młodego wieku zawodników była naprawdę liczna. Ciężko naszym młodym ratownikom zebrać 150 lat. Zwycięska sztafeta pokonała dystans 150 m i składała się z trójki zawodników (Witold Macioła, Teodor Morcinek oraz Piotr Skrzypczyk).

Rozegraliśmy także konkurencję rzutu rzutką do celu. Każdy z zawodników miał za zadanie trafić rzutką do środka koła ratunkowego zainstalowanego na wodzie. Konkurencja okazała się bardzo trudna – zwyciężyło doświadczenie. Najlepszymi zawodnikami w tej konkurencji okazali się: Adam Lempa i Michał Resner.

Ostatecznie najlepszymi zawodnikami w klasyfikacji końcowej byli:

1.Marcin Płaczek

2. Julia Zawada

3. Alicja Kałuża

3. Artur Barczyk

 

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i już dziś zapraszamy na następne zawody o Puchar Prezesa OM WOPR w Chorzowie w przyszłym roku. Jednocześnie mamy nadzieję, że frekwencja za kolejnych zawodach będzie większa ????

Zapraszamy Was w czwartek 16 grudnia 2021 roku o godzinie 18.00 na zebranie sprawozdawczo- wyborcze do Sceny Pod Schodami w Chorzowskim Centrum Kultury przy ul. Sienkiewicza 3 w Chorzowie. Podczas tego spotkania wręczymy również nagrody dla najlepszych zawodników Pucharu Prezesa.

 

Do zobaczenia!